ΕΛΛΗΝΙΚΗΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                             Γρεβενά, 27/12/2023

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ                                                                       Αριθμ.Πρωτ.:15389

3η ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΓΡΑΦΕΙΟΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ

ΤΑΧ.Δ/ΝΣΗ:       Περιοχή Στρατοπέδου

ΤΑΧ.ΚΩΔΙΚΑΣ:51 100

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:Τζιούφα Ειρήνη

ΤΗΛΕΦΩΝΟ:       246350312 -311

Email                 : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">prom1@nosgrevenon.gr

ΠΕΡΙΛΗΨΗΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣΔΙΑΚΗΡΥΞ ΗΣ

Ανακοινώνουμε ότι το Γενικό Νοσοκομείο Γρεβενών προκηρύσσει δημόσιο κοινό ανοικτό διεθνή ηλεκτρονικό διαγωνισμό για την «ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΑΝΑΔΟΧΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ Δ.Ι.Ε.Κ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ» (CPV 90911200-8), διαχειριστικού έτους 2023 για το Γ.Ν. Γρεβενών, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης #320.000,00€#, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσηςποιότητας – τιμής, για χρονικό διάστημα 12 μηνών και με δικαίωμα προαίρεσης (το ποσό ανέρχεται σε #640.000,00€# με το ΦΠΑ (#516.129,02€# χωρίς ΦΠΑ) εφόσον ενεργοποιηθεί το δικαίωμα προαίρεσηςήτοιπαράτασηςτηςσύμβασηςγιαένα(1)επιπλέονέτος),μεαριθμόδιακήρυξηςNo 08/2023 και α/α συστήματος ΕΣΗΔΗΣ 229135. Εφόσον οι προσφέροντες συμμετέχουν στον διαγωνισμό με αντιπρόσωπό τους, υποβάλλουν μαζί με την προσφορά παραστατικό εκπροσώπησης.

Οι προσφορές ισχύουν με ποινή αποκλεισμού χωρίς καμία αλλαγή για χρονικό διάστημα δώδεκα (12) μηνών από την ημέρα διενέργειας του διαγωνισμού.

ΕναλλακτικέςΠροσφορέςδενγίνονταιδεκτέςκαιαπορρίπτονταιωςαπαράδεκτες.

Οι προσφορές υποβάλλονται από τους οικονομικούς φορείς ηλεκτρονικά, μέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr, του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ. με ημερομηνία έναρξης υποβολής προσφορών 29.12.2023 ημέρα Παρασκευή μέχρι την καταληκτική ημερομηνία 02.02.2024 ημέρα Παρασκευή και ώρα 15:00 μ.μ.

Μετά την παρέλευση της καταληκτικής ημερομηνίας και ώρας, δεν υπάρχει η δυνατότητα υποβολής προσφοράς στο Σύστημα.

Το     τεύχος     της     Διακήρυξης      είναι     αναρτημένο     και     στην     ιστοσελίδα     του     Νοσοκομείου

Ημερομηνίαδιενέργειας09.02.2024ημέραΠαρασκευή καιώρα10:30π.μ.

Προϋπολογισμός(συνολικός):#320.000,00€#συμπεριλαμβανομένουτουαναλογούντοςΦ.Π.Α. Γλώσσα σύνταξης προσφοράς :Ελληνική

ΗμερομηνίααποστολήςστηνΥπηρεσίαΕκδόσεωντηςΕυρωπαϊκήςΈνωσηςστις21-12-2023ημέρα Πέμπτη.

ΗμερομηνίαδημοσίευσηςτηςΔιακήρυξηςστονΕλληνικόΤύποστις29-12-2023ημέραΠαρασκευή.

ΗμερομηνίαΔημοσίευσηςστοΕΣΗΔΗΣ::στις29-12-2023ημέραΠαρασκευή.

Πληροφορίες δίνονται όλες τις εργάσιμες μέρες στο Γραφείο Προμηθειών του Γενικού Νοσοκομείου Γρεβενών, Περιοχή Στρατοπέδου, Τ.Κ. 51100, τηλ. 2462350312, και στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. .

Η ΔΙΟΙΚΗΤΡΙΑ

ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

Δρ. ΕΥΤΥΧΙΑ Π. ΚΑΠΑΤΟΥ

Εκπαιδευτικά Σεμινάρια Τουρισμού

Σας καλούμε να παρακολουθήσετε τα Εκπαιδευτικά Σεμινάρια Τουρισμού που διοργανώνουν η Εταιρία Τουρισμού Δυτικής Μακεδονίας σε συνεργασία με το

Τμήμα Τουρισμού και Πολιτισμού της Περιφέρειας

στο Ξενοδοχείο LimneonResort & Spaστην Καστοριά

στην αίθουσα, στο επίπεδο της reception του GoldenLobbyLounge

Σεμινάριο 1 – Αύξηση απ΄ευθείας κρατήσεων

Γιώργος Κασαπίδης Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας

Πρόεδρος Εταιρίας Τουρισμού Δυτικής Μακεδονίας

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ

Ο Δήμαρχος του Δήμου Γρεβενών κ. Γεώργιος Δασταμάνης, διακηρύσσει ότι την 03-01-2024 ημέραΤετάρτη και ώρα 15:00 μ. (λήξη κατάθεσης προσφορών) στην διαδικτυακή πύλη του ΕΣΗΔΗΣ για την προμήθεια με τίτλο: «ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΟ “ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΚΕΠ” ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ ΚΑΙ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑΣ “Ελλάδα 2.0”». ΕΣΗΔΗΣ 280152, προϋπολογισμού 76.756,00€, συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. 13%με Συστημ. Αριθμ. 280152, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 88 του Ν. 4412/2016.

Η διαδικτυακή πύλη για τον διαγωνισμό θα είναι ανοιχτή από την12η Δεκεμβρίου 2023 και με καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης προσφορών την 03ηΙανουαρίου 2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 15:00 μέσω της διαδικτυακής πύλης www.promitheus.gov.gr, του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.

Δημοσίευση της περίληψης της διακήρυξης θα γίνει στον Ελληνικό Τύπο, στο Εμπορικό Επιμελητήριο Γρεβενών, στο διαδικτυακό τόπο της Αναθέτουσας αρχής www.dimosgrevenon.gr, θα αναρτηθεί στο διαδίκτυο (www.diavgeia.gov.gr) , στο Κ.Η.Μ.ΔΗ.Σ. και στη διαδικτυακή πύλη www.promitheus.gov.gr του Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.

Τα έξοδα δημοσίευσης των δημοσίευσης στον Ελληνικό Τύπο βαρύνουν τον προμηθευτή ή τους      προμηθευτές που θα προκύψουν από το διαγωνισμό αναλογικά.

Η εγγύηση για την συμμετοχή στο διαγωνισμό είναι 2% επί του ενδεικτικού προϋπολογισμού, μη συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.

Όλα τα έντυπα του διαγωνισμού θα βρίσκονται στην ιστοσελίδα του Δήμου.

Πληροφορίες: Τμήμα Προμηθειών & Αποθήκης

Ταχ. Δ/νση: Πλ. Ελευθερίας 1 51100 Γρεβενά