Ενημέρωση και συμμετοχή, όλων των Επιμελητηρίων και των επιχειρήσεων της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας στην έκθεση Market Expo 2018 από 05 έως 07 Οκτωβρίου 2018, στο Εκθεσιακό Κέντρο Metropolitan Expo στην Αθήνα

Πέμπτη, 13 Σεπτέμβριος 2018 11:23

Μετά την επιτυχημένη περσινή συμμετοχή σε συνεργασίες αλλά και στην δικτύωση, η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας θέλοντας να συνδράμει στο αίτημα των τοπικών επιχειρηματιών να προβληθούν και φέτος στην συγκεκριμένη κλαδική Έκθεση Market Expo 2018, προτίθεται να συμμετάσχει και να ενισχύσει την επιχειρηματικότητα. Στα πλαίσια της Έκθεσης Market Expo 2018, η οποία αποτελεί την πληρέστερη έκθεση τροφίμων και ποτών για τους δυναμικούς κλάδους της Ελλάδας, η Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας θα συμμετάσχει καθ΄όλη την διάρκεια της έκθεσης από Παρασκευή 05 έως Κυριακή 07 Οκτωβρίου 2018, με περίπτερο ώστε να προβάλει και να αναδείξει τις επιχειρήσεις της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας. Οι επιχειρηματικοί κλάδοι που θα παρουσιαστούν είναι τα:

• Τρόφιμα
  • Γαλακτοκομικά / Τυροκομικά
  • Παραδοσιακά Προϊόντα
  • Βιολογικά Προϊόντα / Delicatessen
  • Ποτά / Αναψυκτικά
  • Ζαχαρώδη
  • Προϊόντα Ευρείας Κατανάλωσης
  • Προϊόντα Ιδιωτικής Ετικέτας
  • Συστήματα και λύσεις πληροφορικής
  • Εξοπλισμός

Το περίπτερο της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας, θα είναι 75 τετραγωνικά μέτρα και θα μπορέσει να φιλοξενήσει ΔΩΡΕΑΝ έως 10 επιχειρήσεις, σε περίπτερα από 7 έως 10 τετραγωνικά μέτρα, η κάθε μία επιχείρηση.
Θα προηγηθούν συμμετοχές που δεν είχαν περσινή παρουσία.

Οι επιχειρηματίες των Γρεβενών που επιθυμούν να δηλώσουν συμμετοχή να επικοινωνήσουν με το Επιμελητήριο Γρεβενών ή στα παρακάτω τηλέφωνα και email, έως την Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου 2018. Υπεύθυνη επικοινωνίας κ. Ματίνα Φούκα, 2461052727, email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Κατεβάστε από εδώ το Δελτίου Τύπου της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 13 Σεπτέμβριος 2018 11:31